Pages Navigation Menu

Azijos enciklopedija internete

Džangdziadzie nacionalinis miško parkas

Džangdziadzie nacionalinis miško parkas

Džangdziadzie nacionalinis miško parkas (kin. 湖南张家界国家森林公园; Húnán Zhāngjiājiè Guójiā Sēnlín Gōngyuán) yra nacionalinis miškų parkas esantis Džangdziadzie (Zhangjiajie), Hunano provincijoje, Kinijoje. Nacionalinis parkas yra 4,810 hektarų dydžio ir yra įtrauktas į Vulingjuano (kin. 武陵源 Wulingyuan) sceninę vietovę. Vietovėje yra daugiau negu 3,000 siaurų smiltainio smailių ir kolonų, kurių dauguma yra virš 100 m. aukščio. Taip pat, 2004 m. Džangdziadzie parkas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio geologinių parkų sąrašą. Tarp smiltainio smailių yra tarpekliai su baseinais, upeliais bei kriokliais; apie 40 urvų ir 2 natūraliai susidarę tiltai. Be gamtinio kraštovaizdžio, regionas taip pat įžymus tuo, kad jame yra daugybė nykstančių augalų bei gyvūnų rūšių.

Istorija

Senovėje Džangdziadzie buvo laikoma atokia ir nepasiekiama. Džangdziadzie istoriją galima atsekti nuo neolito amžiaus, kai ši vietovė dar buvo vadinama Dajong (kin. 大庸 Dayong) Pirmieji žmonių pėdsakai šioje vietovėje buvo užregistruoti maždaug prieš 100 000 metų. Kaip ir kitose Kinijos vietose, legendą sukūrė senovės žmonės. Joje buvo pasakyta, kad čia palikęs imperatoriaus teismą gyveno garsus Vakarų Hanų dinastijos (206 m. Pr. Kr. – 24 m. Po Kr.) Strategas Džangas Liangas (kin. 張良 Zhang Liang). Jis bijojo, kad jį nužudys pirmasis Han dinastijos imperatorius Liu Bangas (kin. 劉邦 Liu Bang), kuris įsakė nužudyti tuos pavaldinius, kurie jam padėjo pasiekti imperatoriaus poziciją, nes įtarė, kad jie gali sukilti prieš jį. Džangas Liangas atrado Cingjan (Qingyan) (dabar – Džangdziadzie) kalnyną, kuris yra žinomas savo grožiu bei ramybe. Teigiama, kad jis čia pasodino septynis ginkmedžius. Džangas Liangas buvo palaidotas žemiau Cingjan (Zhangjiajie) kalno papėdėje. Manoma, kad čia taip pat gyveno Džang palikuonys, tad taip atsirado Džangdziadzie vardas. Džang (張) nurodo Džango Liango pavardę, o Dzia (家) reiškia šeimą, o Dzie (界) reiškia tėvynę.

Kraštovaizdis

Zhangjiajie nacionalinį parką sudaro 6 dalys:

  • Juandziadzie (Yuan šeimos teritorija 袁家界 Yuanjiajie) turi Avataro Aleliujos kalną ( kin. 阿凡达-哈利路亚山; Āfándá hālìlùyà shān) – tai labiausiai lankoma vieta Džangdziadzie. Juandziadzie yra status platforminis kalnynas, kuris yra apsuptas smailėmis, akmens kolonomis bei giliais slėniais. Populiariausi objektai yra Pirmasis Tiltas po dangumi, Avataro Aleliujos kalnas bei Pasimetusių Sielų Platforma. Ten patekti galima naudojantis Bailongo (百龙  Bailong) liftu.
  • Tiandzi kalnynas (kin. 天子山 Tianzishan). Anksčiau buvo vadinamas Cingjan kalnynu, dėl žalių akmenų. Kalnynas pavadintas Mingų dinastijos ūkininko Siang Dakun (Xiang Dakun), iš Tujia etninės grupės vardu, kuris vadovavo sėkmingam vietinių ūkininkų sukilimui ir pasivadino „Xiang Wang Tianzi“, kuris reiškia Dangaus sūnus, ir yra tradicinis Kinijos imperatoriaus epitetas. Šis kalnynas suteikia puikias galimybes fotografuoti kalnus, paskendusius debesyse. Ten patekti galima keltuvu. Aukščiausia Tiandzi kalnyno viršūnė yra Kunluno kalnas (kin. 昆仑山 Kunlun), kurios aukštis siekia 1262 metrus, o žemiausias – Šilanju (Shilanyu), kurio aukštis yra 534 metrai.
  • Jangdziadzie ( 杨家界, Yangjiajie). Ši vietovė yra Tiandzi kalnyno pietuose, į šiaurę nuo Džangdziadzie nacionalinio miško parko. Jangdziadzie susidaro iš 3 vietovių: Siangdži (kin. 香芷溪, Xiangzhi) upelis, Longcuan (kin. 龙泉峡, Longquan) slėnis bei Baihou (kin. 百猴谷, Baihou) slėnis, ir jų sudėtyje yra virš 200 lankytinų objektų.
  • Dzinbijansi (kin.金鞭溪 Jinbian Xi; Gold Whip Stream). Ši vieta gavo savo pavadinimą iš šalia esančio kalno, kuris savo formą panašus į senovės kiniečių ginklą – botagą (kin.鞭子 Bian). Sakoma, kad pirmasis Cinų (Qin) dinastijos imperatorius (221 a. Pr. Kr – 206 a. Pr. Kr.) savo botagu valdė kalnus. Tačiau vieną dieną, būdamas girtas ir neatsargus, jis pametė botagą, kuris pavirto į kalno viršūnę, kurią matome šiandien. Dzinbijansi vietovę supa daugybė lankytinų vietų, kaip: Šokančių žuvų baseinas (kin. 跳鱼潭, Tiào yú tán), Žvaigždžių akmuo (kin. 文星岩, Wenxingyan), Tūkstančio mylių susitikimas (kin. 千里相会, Qiānlǐ xiāng huì) ir kiti.
  • Huangšidžai (kin. 黄石寨, Huangshizhai). Ši vietovė randasi 1,200 metrų aukštyje, ir yra aukščiausia gamtiškai susidariusi stebėjimo vieta, iš kurios matosi daugybė smailių bei debesų jūros.
  • Laovučang (kin. 老屋场, Laowuchang, Old House Area). Ši vietovė nėra išvystyta Džangdziadzie nacionalinio parko, tad galima pamatyti daug natūralaus grožio bei vietinių gyventojų, kurie dirba laukus. Viena iš dažniausiai lankomų vietų yra Kongdžongtijanjuan (kin. 空中田园, KongzhongTianyuan). Tai nedidelis žaliavinių laukų plotas, kurį supa tipiškos Džangdziadzie viršukalnės.

Turizmas

Džangdziadzie parkas yra pirmasis pripažintas Kinijos nacionalinis miškų parkas (1982) ir yra dalis Vulingjuano sceninės vietovės, kuri buvo 1992 pripažinta kaip UNESCO pasaulio paveldo objektas. Nuo 1982 metų turizmas augo ir aplink Džangdziadzie parką statistiškai vis daugėja viešbučių, parduotuvių bei šeimyninių nakvynės namų. Džangdziadzie parkas dabar yra konsolidacijos etape – jau 2000-2005 metų tarpe parke apsilankė 7,496,800 turistų.

Nuo 2001 metų vyriausybė pradėjo telkti nuolatines pastangas remti bei reklamuoti šį regioną tarptautiniu mastu. Pavyzdžiui, viena iš tikslinių grupių buvo korėjiečių turistai. Kaip šio tikslo rezultatas, korėjietiškų turistų skaičius išaugo nuo 102400 2002 metais iki 220000 2004 metais ir dar išaugo iki 360000 2005 metais. Šis skaičius tapo žymiai didesnis, kai nuo 2005 metų, tada kai sukūrė nuolatinį skrydžių srautą iš Seulo iki Džangdziadzie. Jau 2007 metais buvo 1,025,833 korėjiečių turistų.

Gyvūnai ir augalai

Džangdziadzie yra karstinio tipo klimatas. Vyrauja subtropinė augalija. Miško parke yra daugiau negu 500 medžio rūšių, įskaitant metasekvoją, kuris buvo manomas išnykęs bet vėl pakartotinai atrastas 1948 metais. Džangdziadzie parkas taip pat yra prieglauda faunai, kaip didžiosioms salamandroms, rezus beždžionėm bei daugybei paukščių rūšių.

Literatūra:

UNESCO paveldo tinklapis. Prieiga per internetą:  <https://whc.unesco.org/en/list/640> [žiūrėta 2020 m. lapkričio 9 d.]

Prieiga per internetą:   <http://sangzhi.zjj.gov.cn/c3370/20170428/i146923.html > [žiūrėta 2020 m. lapkričio 9 d.]

Prieiga per internetą: <https://m.visitourchina.com/zhangjiajie/attraction/jinbian-brook-scenic-area.html> [žiūrėta 2020 m. lapkričio 9 d.]

Walters, M., 2008. Chinese Wildlife – A Visitor‘s Guide. Prieiga per internetą: <https://books.google.lt/books/about/Chinese_Wildlife.html?id=yIqTV8t_ElAC&redir_esc=y> [žiūrėta 2020 m. lapkričio 9 d.]

Ryan, C., Huimin, G., 2009. Tourism in China – Destination, Cultures and Communities; Prieiga per internetą: <čia> [žiūrėta 2020 m. lapkričio 9 d.]

Prieiga per internetą: <https://www.academia.edu/28586715/Tourism_Development_at_Zhangjiajie_China_Korean_Tourists_and_Their_Impacts> [žiūrėta 2020 m. lapkričio 9 d.]

0 votes