Pages Navigation Menu

Azijos enciklopedija internete

Tokijo robotų restoranas

Tokijo robotų restoranas

Tokijo robotų restoranas (jap. ロボットレストラン, robotto resutoran) – yra vienas iš turistų lankomiausių restoranų Tokijuje (jap. 東京都, Tōkyō-to). Restoranas yra įsikūręs Šindžiuku (jap. 新宿, Shinjuku) esančiame pramogų ir raudonųjų žibintų Kabukičio (jap. (歌舞伎町, Kabukichō) rajone. Restoranas garsėja savo unikalia atmosfera, lazerių ir šviesų spektakliais. Ši vieta taip pat išsiskiria savo interjero detalėmis – robotais, didžiuliais dekoruotais veidrodžiais, šviestuvais bei vaivorykštės apšvietimais. Restorano patalpose taip pat vyksta aktorių ir robotų pasirodymai, kurie žavi žmones savo išskirtinumu bei chaotiškumu. Visi šie aspektai leidžia lankytojams pajusti nežemiško pasaulio atmosferą (McGee O., 2017, Sylvia, 2019).

Restorano įkūrimo istorija

Tokijo robotų restoraną 2012 metais įkūrė Namie Osava (jap. 大沢奈美恵, Namie Osawa). Prieš įkurdama šį restoraną, N. Osava dirbo drabužių pramonės srityje. Ji svajojo apie tokį asmeninį verslą, kuriame galėtų pritaikyti savo draugų šokėjų talentus. N. Osava nusprendė investuoti 10 milijonų JAV dolerių ir įgyvendinti savo svajonę. Iš pradžių robotų pasirodymais buvo siekta pritraukti japonišką auditoriją, tačiau  bėgant laikui viskas kardinaliai pasikeitė. Šiomis dienomis 90 % visų restoranų lankytojų sudaro turistai iš užsienio bei šeimos su vaikais (McGee, O., 2017, Sylvia, 2019).

Restorano interjeras

Įstaigoje esantys poilsio kambariai yra nuo grindų iki lubų apšviesti ryškiomis spalvomis, o jų viduje yra sustatyti pliušiniai stalai ir kėdės. Restorano viduje taip pat galima išvysti milžiniškus, belaidžiu internetu valdomus robotus. Likus 5-10 minučių iki pasirodymo pradžios, lankytojai yra nukreipiami į pagrindinę salę, kurioje iš abiejų jos pusių yra sustatytos sėdimos vietos, pritaikytos vidutinio sudėjimo japonams. Pasirodymams skirta scena yra pagrindinės salės viduryje. Scenos bei jos lubų plotas yra apsuptas daugiau nei 200 spalvingų, 44 colių monitorių (Hernon, M., 2013).

Robotų restorane vykstančių pasirodymų eiga

Pirmasis veiksmas

Spektaklis prasideda energingu, arkadinius žaidimus primenančiu taiko (jap. 太鼓, Taiko) būgnų pasirodymu. Šių muzikos instrumentų atlikėjai paprastai būna apsupti pripučiamų balionų jūros. Toliau seka vizuali ir dinamiška šokių seka: juda neoninėmis šviesomis apšviestas drakonas, elektrinėmis gitaromis groja nindzės (jap. 忍者, Ninja), atliekami šokiai su vėduoklėmis ir kardais, scenoje pasirodo drakonų formos pripučiami balionai ir lobių laivai  (宝船, takarabune). Čia taip pat galima išvysti neoninėmis spalvomis šviečiantį robotą bei balionus ant kurių yra užrištas Bišiamonteno (jap. 毘沙門天, Bishamon-ten) – vieno iš keturių dangiškųjų karalių vardas. Chris’as Rowthorn’as apibūdina pasirodymo atmosferą kaip: „Jakudzų (jap. やくざ, Yakuza) gaujos narių susitikimą su demonų dievu ir jį lydinčiomis kurtizanėmis (jap. 花魁, Oiran)“ (Rowthorn, C., 2019).

Antrasis veiksmas

Pirmasis spektaklio veiksmas yra japoniškos kultūros mišinys, o antroji pasirodymo dalis – Holivudo kultūros mišinys. Antrasis veiksmas pradedamas trumpu pasakojimu apie vaizdą, kurį netrukus išvys restorano lankytojai. Įžangoje prisikelia daugybė dieviškųjų būtybių, kurios kovoja prieš piktuosius robotus, bandančius užvaldyti Žemę. Lankytojai gali išvysti vykstančio mūšio fragmentus, kurių metu ryškiaspalviais kostiumais apsirengę šokėjai šuoliuoja ant milžiniškų, judančių robotų nugarų. Tarp jų yra ir jūros vėžys Sebastianas bei Terminatorius. Pasirodymo eigoje taip pat galima išvysti ir kitų Holivudo personažų, tokių kaip panda iš „Kungfu pandos“ bei vėžliai iš „Vėžliukų nindzių“. Antrojo veiksmo metu taip pat galima išgirsti „Žvaigždžių karų“ ir „Indianos Jones“ muziką (Rowthorn, C., 2019).

Trečiasis veiksmas

Trečiojo veiksmo nuotaiką padeda sukurti spalvingas lazerio šviesų šokis pagal Michael’o Jackson’o muziką. Šis šokis tęsiamas grojant Brun’o Mars’o „Uptown Funk“ muzikai. Viso veiksmo metu lankytojai gali stebėti XX a. 6-ojo dešimtmečio karnavalinius kostiumus dėvinčių atlikėjų bei klounų pasirodymus. Pabaigoje, grojant nuotaikingai robotų restorano temos dainai, ant balionų pasirodo braziliškus kostiumus dėvintys atlikėjai. Viso pasirodymo metu gausu šviesos, blizgesio, ekstravagantiškumo (Rowthorn, C., 2019).

Robotų restorano taisyklės ir paslaugos

Nors restorane negalioja specialius aprangos kodas, tačiau įstaigos lankytojams draudžiama dėvėti didelius perukus ar akinius nuo saulės. Lankytojai su tatuiruotėmis taip pat yra nepageidaujami. Į patalpas taip pat negali patekti nusikalstamų organizacijų nariai bei kiti neadekvatūs asmenys. Žmonėms turintiems problemų su ausimis arba sergantiems epilepsija taip pat patariama vengti lankytis robotų restorane. Patalpų interjerą leidžiama fotografuoti nenaudojant blykstės.

Retorano darbuotojai nemokamai suteikia garsą slopinančias ausines bei nemokamas spinteles asmeniniams daiktams laikyti. Pasibaigus pasirodymui restorano lankytojai gali užlipti ant scenos ir nusifotografuoti kartu su robotais bei šokėjais (Sylvia, 2019).

Apibendrinimas

Tokijo robotų restorane galima išvysti unikalius robotų ir kitų atlikėjų pasirodymus. Pasirodymų metu restorano lankytojai gali stebėti Japoniškosios ir Vakarietiškosios kultūros sintezę, papuoštą neoninių šviesų spindesiu bei ekstravagantiškų kostiumų blizgesiu. Restorano didžiąją lankytojų dalį sudaro užsienio turistai, kuriuos traukia šių spektaklių išskirtinumas bei chaotiškumas.

Naudota literatūra

  1. Hernon, M., 2013. Tokyo’s Robot Restaurant: One Year On. Tokyo Weekender. Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta 2019 m. lapkričio 12 d.].
  2. McGee, o., 2017. Meet the Japanese woman in charge of Tokyo’s famous Robot Restaurant in Shinjuku. Sora News 24. Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta 2019 m. lapkričio 12 d.].
  3. Sylvia, 2019. Robot restaurant tickets, are they worth it? Wapiti Travel. Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta 2019 m. lapkričio 1 d.].
  4. Rowthorn, C., 2019. Robot Restaurant Tokyo: A review and guide to getting tickets. Truly Tokyo. Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta 2019 m. lapkričio 1 d.].

Redagavo Andrius Bimbiras

0 votes