Pages Navigation Menu

Azijos enciklopedija internete

Mjongdongas

Mjongdongas

Mjongdongas (kor. 명동, Myeongdong) yra prekybos ir pramogų rajonas centriniame Seule, Pietų Korėjoje. Šis rajonas jau kurį laiką garsėja kaip viena populiariausių apsipirkimo vietų ir apskritai yra laikomas vienu iš labiausiai lankomų taškų visoje Pietų Korėjoje. Mjongdongo plėtra vyko daugelį dešimtmečių, jame gausu vietinių ir tarptautinių prekių ženklų, čia žmonės gali turiningai praleisti laiką ir artimiau susipažinti su Korėjos kultūra.

Istorija

Mjongdongo istorija prasidėjo dar Džiosonio dinastijos laikotarpiu (kor. 조선, Joseon) (1392 – 1910 m.), kuomet jis buvo laikomas labiausiai apgyvendintu rajonu Seule. Jis dar buvo vadintas kitu vardu – Mjongrjebangu (kor. 명례, Myeongryebang). Pasak Jiny Jung (2016), prasidėjus Japonijos okupacijos Korėjoje laikotarpiui (1910 – 1945 m.) ši vieta buvo pervadinta į Mjongčidžiongą (kor. 명치, Myeongchijeong) ir transformuota į komercinį rajoną, kuriame pagrindine veikla tapo prekyba ir amatai. Oficialiai Mjongdongo rajonu vietovė imta vadinti po šalies nepriklausomybės atgavimo 1946 metais. Pasibaigus Korėjos karui (1950 m. birželio 25 d. – 1953 m. liepos 27 d.) ir prasidėjus sparčiam Pietų Korėjos ekonomikos augimui (XX a. 6-asis – 7-asis deš.) visoje šalyje buvo imti statyti nauji modernūs pastatai ir pradėti įgyvendinti kiti architektūrai projektai. Mjongdonge šis procesas buvo pažymėtas įvairių aukštybinių pastatų statyba. Juose pamažu įsikūrė universalinės parduotuvės, didmeninės bei mažmeninės prekybos centrai, restoranai, butikai, draudimo firmos bei finansinės ir investicinės kompanijos. Pokario laikotarpiu Pietų Korėjoje ėmus sparčiai augti ekonomikai ir gerėti gyvenimo kokybei, stipriai padidėjo paklausa įvairioms kosmetikos ir grožio priemonėms, drabužiams, aksesuarams, todėl Mjongdongas tapo puikia vieta šioms prekėms įsigyti (The Korea Academia-Industrial Cooperation Society, 2014). Tuo buvo patenkinti tiek vietiniai prekeiviai, tiek tarptautiniai prekių ženklai. XX a. 7-ąjame dešimtmetyje ši vieta tapo populiariausiu prekybos ir mados tašku ne tik Seule, bet ir visoje Pietų Korėjoje. Jaunimas plūsdavo į šią vietą ne tik apsipirkti, bet ir pasisemti naujausių mados idėjų. Neramiajame 8-ąjame bei 9-ąjame dešimtmečiuose Mjongdongas tapo populiaria vieta politinėms demonstracijos ir protestams. XXI a. pradžioje, Korėjos Turizmo Organizacija paskelbė, kad Mjongdongas yra vienas pagrindinių vietinio ir globalaus turizmo traukos centrų Pietų Korėjoje. Ši žinia nulėmė tolimesnę rajono infrastruktūros plėtrą bei jo populiarinimo didinimą viešojoje erdvėje. Mjongdongą kasdien apsilanko daugiau nei 1 milijonas žmonių (Official Korea Tourism Organization , 2018).

Parduotuvės ir prekių ženklai 

Mjongdongo rajone yra įsikūrusios tiek tarptautinių, tiek korėjietiškų prekių ženklais prekiaujančios parduotuvės, tokios kaip „Fovever 21“, „Lacoste“, „Apple“, „Nature Republic“, „The Body Shop“. Mjongdongo rajone yra keletas pagrindinių universalinių parduotuvių, tokių kaip „Lotte“, „Shinsegae“, „Myeongdong Migliore“, „Noon Square“ ir „M Plaza“ universalinės parduotuvės. Tai yra kelių aukštų pastatai, kuriuose galima rasti įvairiausių prekių ir paslaugų. Pačios populiariausios Mjongdonge yra „Lotte“ ir „Shinsegae“ universalinės parduotuvės. „Lotte“ universalinė parduotuvė, kuri randasi netoli Uldžiroipgu (kor. 을지로입구, Euljiroipgu) stoties, turi 14 aukštų, kuriuose galima įsigyti tokių pasaulyje garsių prekių ženklų kaip Chanel, Gucci ir Louis Vuitton. „Shinsegae“ pagrindinis filialas šiuo metu yra įsikūręs toje vietoje, kurioje 3-iąjame dešimtmetyje buvo pastatyta pirmoji universalinė parduotuvė Pietų Korėjoje – „Misreukkosi“ (Official Korea Tourism Organization, 2018). Po 2007 metais vykusios renovacijos čia įrengtos prabangios patalpos, kuriose yra įvairių prekių ženklų parduotuvių. Šeštame aukšte esanti „Trinity Garden“ ir šios universalinės parduotuvės meno galerija suteikia galimybę lankytojams susipažinti ne tik su korėjiečių, bet ir tarptautinių menininkų meno kūriniais. Mjongdongas garsėja grožio produktų ir kosmetikos parduotuvių gausa. Čia galima rasti įvairių vietinių prekės ženklų, kurie savo kokybe yra garsūs visame pasaulyje, pavyzdžiui „innisfree“, „Nature Republic“, „The Face Shop“ ir kt. Pasak The Korea Herald bei Asia News Network (2018), kurie rėmėsi Nielsen Korea tyrimais (2018), 79% šiemet Seulą aplankiusių turistų labiausiai patiko apsipirkti, o Mjongdongas 85.2% apklaustųjų buvo jų lankomiausia vieta.

Maistas ir restoranai

Mjongdongas yra garsus ne tik drabužių, aksesuarų, avalynės, kosmetikos ir grožio produktų gausa, bet vietiniu korėjietišku gatvės maistu. Patys populiariausi gatvės užkandžiai yra aštrūs ryžių pyragėliai – ttokbokkis(kor. 떡볶, Tteokbokki), žuvies pyragėlių vėrinukas – omukas (kor. 어묵, Eomuk), korėjietiški blyneliai su rudojo cukraus sirupo įdaru –  hottokas (kor호떡, Hotteok ) bei dar daugelis kitų (WL Media HK, 2016). Taip pat universalinių parduotuvių, tokių kaip anksčiau minėtų „Lotte“ ir „Shinsegae“, pirmuosiuose aukštuose dažniausiai būna įsikūrę restoranai, kuriuose taip pat galima išbandyti įvairius korėjiečių virtuvės patiekalus, tokius kaip korėjietišką barbekiu, kiaulienos kotletą dongasą (kor. 돈까쓰, Donkkaseu) ir rankų darbo makaronų sriubą vadinamą kalguksu (kor. 칼국수, Kalguksu). Mjongdongo rajone 1966 metais buvo įkurtas seniausias kalguksu restoranas Pietų Korėjoje – Mjongdong kjodža (kor. 명동교자, Myeongdong kyoja). Be korėjietiškų patiekalų šiame rajone galima pamatyti ir visame pasaulyje žinomų maisto tiekėjų restoranų, tokių kaip „KFC“, „McDonald‘s“, „Pizza Hut“, „Starbucks“.

Kitos veiklos ir paslaugos

Be gausybės restoranų ir parduotuvių, Mjongdongas geba pritraukti lankytojus ir kitomis paslaugomis bei objektais. Pavyzdžiui, be jau minėtos „Trinity Garden“ ir meno galerijos „Shinsegae“ universalinėje parduotuvėje, turistai gali aplankyti ir garsiąją Mjongdongo katedrą, kuri buvo ir tebėra populiari vieta rengti įvairioms politinėms demonstracijoms ir protestams. ( Official Korea Tourism Organization , 2018) Taip pat galima apslankyti Mjongdongo „NANTA“  ar Mjongdongo teatre, kuris buvo įkurtas dar 1934 metais. Po 2009 renovacijos šis teatras tapo įvairių teatro spektaklių ir miuziklų vieta (O‘Rourke R., 2018). Netoliese galima aplankyti ir kitus populiarius Seulo objektus – Seulo bokštą, Čongječono upelį (kor. 청계천, Cheonggyecheon Stream), Namsangol Hanoko tradicinį korėjietišką kaimelį (kor. 남산골한옥마, Namsangol hanok maeul) bei daugelį kitų vietų (Josh, 2018).

Mjongdongo reiškmė

Jill Di Donato teigia, jog Seulas yra 11-as stilingiausias pasaulio miestas, o Mjongdongas yra viena pagrindinių vietų, kurioje žmonės iš viso pasaulio renkasi apsipirkti ir pasisemti mados bei stiliaus idėjų (The Culture Trip, 2017). Taip pat pasak Pietų Korėjos Turizmo Organizacijos, Mjongdongas yra viena lankomiausių turistinių vietų Pietų Korėjoje, todėl yra vienas didžiausių ekonominį pelną nešančių šaltinių. (Korea Magazine, 2012) Mjongdongas – viena  populiariausių turizmo vietų ne tik Pietų Korėjoje, bet ir visame pasaulyje. Šis prekybos rajonas turi ilgą istoriją, jame galima rasti virš 1000 įvairiausios paskirties parduotuvių bei paragauti įvairaus tradicinio korėjietiško maisto. Korėjos Turizmo Organizacija skelbia, jog Mjondongas kasmet pritraukia vis daugiau lankytojų, kurie atneša vis didesnį pelną (Official Korea Tourism Organization , 2018). Mjongdonge susipina senoji ir modernioji Pietų Korėjos istorija ir kultūra, kurią gali patirti kiekvienas čia apsilankęs žmogus.

 Naudota literatūra

  1. Di Donato J., 2017. The World’s Most Fashionable Cities, RankedThe Culture Trip. Prieiga internete: <https://theculturetrip.com/europe/articles/the-worlds-most-fashionable-cities-ranked/> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  2. Jiny Jung, 2016. About Myeongdong – History of Myeongdong. Linked In. [internete] 2016 lapkričio 22. Prieiga internete: <https://www.linkedin.com/pulse/myeongdong-history-%EB%AA%85%EC%A7%84-jiny-jung-%EC%A0%95> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  3. Josh, Myeongdong Shopping Streets: Complete Guide & Tips (2018). Prepare travel plans. [internete] 2018 spalio 28. Prieiga internete: <https://preparetravelplans.com/myeongdong-shopping-street-guide> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  4. Josh, How To Go To Namsan Seoul Tower & Things To Do (Full Guide). Prepare travel plans. [internete] 2018 spalio 29. Prieiga internete: <https://preparetravelplans.com/namsan-seoul-tower-guide> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  5. Nielsen Korea, Nielsen Korea. [internete] 2018. Prieiga internete: <https://www.nielsenkorea.co.kr/default.asp> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  6. O‘Rourke , 2018. 6 Exciting Things to Do in Myeongdong (Seoul, Korea). [internete] 2018 rugsėjo 1. Prieiga internete: <https://www.treksplorer.com/things-to-do-in-myeongdong-seoul-korea/> [žiūrėta 2018 lapkričio 25 d.].
  7. Sung , Lee H., 2014. Schematic Regeneration Strategy of Old Downtown, Myeongdong, in Cheonan. Journal of the Korea Academia-Industrial cooperation Society. 15 (5), p. 3231-3239.
  8. The Seoul Guide, 2018. Myeongdong. The Seoul Guide. [internete] 2018. Prieiga internete: <https://www.theseoulguide.com/sights/neighborhoods-and-districts/myeongdong/> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  9. Visitkorea.or.kr, Official Korea Tourism Organization , 2018. Myeong-dong (명동). English.visitkorea.or.kr. [internete] 2018. Prieiga internete: <http://english.visitkorea.or.kr/enu/ATR/SI_EN_3_1_1_1.jsp?cid=264312> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  10. Visitkorea.or.kr, Official Korea Tourism Organization , 2018. Where to shop. English.visitkorea.or.kr. [internete] 2018. Prieiga internete: <http://english.visitkorea.or.kr/enu/SH/whereToShop/whereToShop.jsp?action=about&cid=995821> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  11. Visitkorea.or.kr, Official Korea Tourism Organization , 2018. Myeongdong Theater (명동예술극장). English.visitkorea.or.kr. [internete] 2018. Prieiga internete: <http://english.visitkorea.or.kr/enu/ATR/SI_EN_3_1_1_1.jsp?cid=932847> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  12. Visitkorea.or.kr, Official Korea Tourism Organization , 2018. Myeong-dong Cathedral (서울 명동성당). [internete] 2018. Prieiga internete: <http://english.visitkorea.or.kr/enu/ATR/SI_EN_3_1_1_1.jsp?cid=264138> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  13. Visitkorea.or.kr, Official Korea Tourism Organization , 2018. Shinsegae Department Store – Main Branch (신세계백화점 (본점)). English.visitkorea.or.kr. [internete] 2018. Prieiga internete: <http://english.visitkorea.or.kr/enu/SHP/SH_EN_7_2.jsp?cid=273750> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  14. WL Media HK, Shopping in Myeongdong.WL Media HK. [internete] 2016. Prieiga internete: <http://www.myeongdong-kr.com/what-to-buy.html> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  15. WL Media HK, 2016. Foods in Myeongdong. WL Media HK.[internete] 2016. Prieiga internete: <http://www.myeongdong-kr.com/foods.html#.W_rhF-j7TIU> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].
  16. Yoon M., 2018. Chinese tourists back in South Korea’s Myeongdong shopping district. The Korea Herald/Asia News Network. [internete] 2018. Prieiga internete: <https://www.thejakartapost.com/travel/2018/05/25/chinese-tourists-back-in-south-koreas-myeongdong-shopping-district.html> [žiūrėta 2018 m. lapkričio 25 d.].

Redagavo Andrius Bimbiras

1 vote