Pages Navigation Menu

Azijos enciklopedija internete

Teke teke

Teke teke

Teke teke  (jap. テケテケ)- tai baisi japonų moderniųjų sakmių būtybė, priklausanti jokajų (妖怪 yōkai) kategorijai, kurios kūnas buvo padalintas per pusę. Tai nutiko vieną dieną šiai būnant su draugais traukinių stotyje. Draugai, žinodami, jog mergina labai baikšti, norėdami pajuokauti sugalvojo uždėti šiai ant peties cikadą, tačiau nelaimei, mergina šios išsigandusi, šoko po greituoju traukiniu šinkansenu (新幹線 shinkansen) ir jos kūnas buvo padalintas pusiau. Pervažiuota traukinio, ji ilgai kankinosi, kol numirė ir dabar jos vaiduoklio viršutinioji kūno pusė, naudodamasi krumpliais, klajoja po Japoniją, dažniausiai po traukinių stotis.

Kita istorija yra apie merginą vardu Kašima Reiko (鹿島礼子 Kashima Reiko), kuri gyveno Japonijoje, Hokaido saloje. Vieną naktį ši buvo užpulta vyrų grupės. Vyrai ją stipriai sumušė, baisiai kankino, kol galiausiai paliko numirti. Kašima bandė kviestis pagalbos, tačiau niekas jos negirdėjo. Mergina dar bandė visokiais būdais ieškoti pagalbos, nušliaužė iki geležinkelio bėgių, tačiau juos pasiekus, ji prarado sąmonę. Atvažiavo traukinys ir pervažiavo. Yra dar daug įvairių kitų šios mitinės būtybės atsiradimo istorijų, tačiau šios dvi versijos populiariausios. Japonai tiki, jog išgirdus istoriją apie šią būtybę, per mėnesį neišvengiamai su ja susidursi.

Išvaizda

 Teke teke yra vaiduoklis daugumoje moderniųjų sakmių. Dažniausiai ši mitinė būtybė būna moteris (kartais būna ir vyriškos lyties). Ji neturi antros savo kūno pusės, bėga savo rankomis ir taip sukuria teke teke (kai kuriuose šaltiniuose minimas ir bata bata ) garsą, iš ko ir kilo jos vardas. Su savimi dažniausiai ji turi pjautuvą ar pjūklą. Be to, ši būtybė šiek tiek panaši į Kučisake-onna (口裂け女 Kuchisake-onna).

Japonijoje dažnai pasakojama viena istorija apie jauną vaikiną, kuris dieną, beišeidamas iš mokyklos, išgirdo už nugaros garsą. Atsisukęs atgal, pamatė gražią merginą sėdinčią prie lango. Ši, atsirėmusi į palangę, stebėjo vaikiną. Jis stebėjosi, ką mergina veikia vaikinų mokykloje.  Kai ji pastebėjo, jog taip pat yra stebima, staiga išlipo pro langą ir vaikinas pamatė, kad ši be antrosios savo kūno pusės. Teke teke jį pradėjo vytis remdamasi savo alkūnėmis. Vaikinas bandė pabėgti, tačiau nepavyko, ši jį pasivijo ir su savo dalgiu perpjovė vaikiną pusiau. Paskutinis vaizdas, kurį auka matė prieš mirdama buvo tai, jog Teke teke sėdėjo prie vaikino ir šiltai šypsojosi.

Susidūrimas su Teke teke

Aukas ji puola traukinių stotyse arba tamsiuose keliuose. Nors neturi kojų, tačiau bėga labai greitai. Gali pasivyti net tas aukas, kurios nuo jos sprunka mašinomis, nes gali išvystyti net 150 km/h greitį. Kai auka papuola į šios būtybės nagus, atsitinka įvairūs baisūs dalykai. Teke teke dažniausiai perpjauna aukas pusiau, kad jos taptų tokiais pat, kaip ji vaiduokliais ir pavagia jų kojas.  Vienose legendose sakoma, jog nuo Teke teke rūstybės galima apsisaugoti įvairiais burtais arba teisingai atsakius į jos užduodamus klausimus. Kai ši paklausia, kur jos kojos, žmogus, susidūręs su ja, turi sakyti, jog jos yra Meišino geležinkelyje (angl. „Meishin Railway“). Kitas klausimas – iš kur auka tai žino, į šį reikia atsakyti, kad pasakė „Kašima Reiko“ . Taip pat kartais ji užduoda ir suktą klausimą: pvz. ar auka žinanti jos vardą. Jokiu būdu negalima prisipažinti, jog žinai, nes iškart būsi nužudytas. Kitose legendose teigiama, kad susitikus su ja niekas tau nebepadės, auka be abejo mirs. Vieni sako, jog ji tik ieško savo prarastų kojų, o kiti sako, jog ji pikta ant žmonijos už tai, kad jai nepadėjo, kuomet ji mirė ir todėl skerdžia kuo daugiau žmonių.

„Kuomet vaikai pasakoja šią istoriją, jie perspėja vienas kitą apie Teke teke. Jie sako, kad ši nešiojasi su savimi aštrų pjūklą ar dalgį ir jei ji tave pagauna, ji tave perpjaus pusiau ir tu tapsi toks kaip ji. Sakoma, jog ji vejasi vaikus, kurie žaidžia tamsoje“ (Scary for kids 2014).

Naudota literatūra

  1. Creepy Japanese Urban Legends, n.d., Teke teke. Prieiga per internetą : Čia [žiūrėta 2018 balandžio 26].
  2. Meyer, M. 2015, Teke teke. Prieiga per internetą: Čia [žiūrėta: 2018 balandžio 26].
  3. Scary for kids, 2014, Kashima Reiko. Prieiga per internetą : Čia [žiūrėta 2018 balandžio 26].
  4. Scary for kids, 2014, Teke teke. Prieiga per internetą : Čia [žiūrėta 2018 balandžio 26].
  5. Urban Legends Online, 2011, Teke teke. Prieiga per internetą: Čia [žiūrėta: 2018 balandžio 26].
3 votes