Pages Navigation Menu

Azijos enciklopedija internete

Songgjunguano universitetas

Songgjunguano universitetas

Songgjunguano universitetas (성균관 Sungkyunkwan, SKKU) – tai seniausias tebeveikiantis universitetas Rytų Azijoje. Įkurtas 1398 metais, kaip aukščiausia nacionalinė švietimo institucija Džiosono (조선 Joseon) dinastijos pradžioje, Korėjoje. Ši mokslo įstaiga yra viena garsiausių iš privačių universitetų visoje Pietų Korėjoje. SKKU pagrindinė ideologija Su-Gi-Či-In (수기치인 (修己治人) Su-Gi-Chi-In) skelbia, kad universiteto studentai siekia tapti pasauliniais lyderiais ir pasitarnauti savo šaliai. SKKU siekia išugdyti kuo daugiau kūrybiškų ir talentingų studentų su plačia pasaulėžiūra. Korėjietiško žodžio „Songgjunguan“ pažodinė reikšmė yra institucija, kurianti harmoningą visuomenę, tobulus žmones (The Complete University Guide, 2015).

Universiteto struktūra
SKKU sudarytas iš dviejų universiteto miestelių-fakultetų. Pirmasis miestelis, kuriame mokomasi humanitarinių ir socialinių mokslų, yra centriniame Seule (서울 Seoul), o antrasis, kur gilinamasi į gamtos mokslus, yra Suvono mieste (수원 Suwon). Šiuo metu humanitarinių ir socialinių mokslų miestelyje yra 6 mokyklos, 3 kolegijos ir daugybė aukštųjų mokyklų. Vienoje iš fakulteto įstaigų, Rytų Azijos studijų akademijoje, buvo įkurta memorialinė salė, kurioje saugomi universiteto kultūros palikimai. Tuo tarpu gamtos mokslų miestelis susideda iš  5 mokyklų, 2 kolegijų ir kitų aukštųjų mokyklų. Šiame miestelyje buvo įkurtas Mokslo technologijų parkas (the Science Technology Park, STP) (The Complete University Guide, 2015).

Istorija ir raida
Senasis Songgjunguano universitetas įkurtas prieš daugiau nei 600 metų, karališkuoju dekretu. Universitetas buvo įkurtas norint garsinti Konfucijaus kanono mokymą, melstis, mokytis ir atlikti Konfucijui skirtus ritualus. Tuo metu Songgjunguano studentų pagrindinis tikslas buvo išlaikyti valstybinį tarnautojų egzaminą, versti kinų literatūrą, mokytis matematikos ir studijuoti konfucianizmo ideologiją. Norėdami įstoti į universitetą studentai turėjo išlaikyti du sunkius stojamuosius egzaminus. Anuo laikotarpiu įsigaliojo tradicija stoti į SKKU tik karališko kraujo turintiems asmenims ir aukšto rango pareigūnų sūnums. Studentui, sugebėjusiam patekti ir gauti vietą universitete (buvo tik 150 vietų), buvo suteikiama pilna stipendija. Studentai taip pat mokėsi meno, muzikos paslapčių, šaudymo iš lanko bei jodinėjimo (Sung Kyun Kwan, 2016).

Per šimtmečius universitetas augo, plėtėsi. Mokslininkų dėka buvo archyvuojamos Korėjos kultūros vertybės. Dėl to 1475 metais įkurta pirmoji biblioteka, kuriai buvo suteiktas Džongjongako (존경각 Jongyeonggak) vardas. 1519 metais buvo pasodinti ginkmedžio medžiai, kurie ilgainiui tapo SKKU simboliu. 1592 metais, dėl įvykusio gaisro, ugnyje buvo sunaikinta Munmjo (문묘 Munmyo) – Konfucijui ir jo mokiniams paskirta šventykla, tačiau 1601 metais ši šventykla buvo atstatyta (Sungkyunkwan university, 2015).

Mokyklai turėjo įtakos modernizacija, kurios dėka 1895 m. buvo įkurta Konfucijaus katedra. Joje buvo sukurta 3 metų studijų programa, kurioje studentai buvo mokomi istorijos, geografijos ir matematikos. Visgi šios programos dar tais laikais nebuvo laikomos tinkamomis. 1910 m., kai Korėja buvo Japonijos sudėtyje (1910-45 m.), švietimo institutas susilpnėjo ir buvo pervadintas į Kjonghakvon (경학원 Kyonghakwon). 1946 metais Korėjai atgavus laisvę nuo Japonijos imperijos, Korėjos Kultūros ir švietimo ministerijos leidimu institutas buvo atkurtas ir atgavo pirminį Songgjunguano vardą (Sungkyunkwan university, 2015).

1950 m. dėl gaisro buvo sunaikintos mokyklos miestelio pastatai, bibliotekos, tačiau netrukus viską imta rekonstruoti. Nuo 1953 metų mokslo įstaiga visuotinai pripažinta kaip universitetas. Nuo tada Songgjunguano universitetas plėtėsi. 1954 m. Seule sukonstruotas pagrindinis penkių aukštų pastatas. 1957 m. atidaryta pirmoji mokslo salė. 1958 m. atidaryta penkių aukštų centrinė ir pagrindinė biblioteka. 1963 m. įkurtas verslo administravimo fakultetas, o po metų atidarytas universiteto muziejus. 1979 metais pastatų kompleksas išsiplėtė iki Suvono, kur buvo atidarytas gamtos mokslų fakultetas.

1993 m. įkurta Konfucijaus studijų aukštoji mokykla. 1997 m. atidarytos dizaino ir verslo administravimo aukštosios mokyklos bei medicinos mokykla. Po metų atidaryta meno mokykla ir paminėtos 600 universiteto metinės. 1999 metais įkurtas medicinos pastatas, o po dviejų metų pastatomas bendrabučių miestelis ir pirmasis tyrimų kompleksas. 2002 metais pastatytas elektroninio mikroskopo kompleksas ir pradėtos Teisės centro pastato statybos. 2003 metais inauguruojamas 18-tas prezidentas dr. So Džiongdonas (서정돈 Dr. Seo Jungdon). 2004 m. įkurtas tarptautinis universiteto namas ir atidarytas Teisės centras.

Taip pat įkurta SKKU aukštoji verslo mokykla, bendradarbiaujant su Jungtinių Amerikos Valstijų MIT Sloan verslo mokykla (MIT Sloan School of Management). Po metų atidarytas antrasis tyrimų kompleksas. Dar po metų, „Samsung Electronics“ dėka suteiktos paramos, įkurta Mobiliųjų sistemų inžinerijos aukštoji mokykla, taip pat Puslaidininkių sistemų inžinerijos kursas (Semiconductor System Engineering Course). Tais pačiais metais įkurtas PACE Padidinto bendradarbiavimo su partneriais mokymosi centras (Partners for the Advancement of Collaborative Engineering Education). 2007 m. įkurta globali Verslo bakalauro programa. 2008 m. įkurta Globali Ekonomikos bakalauro programa. 2009 m. įkurta Mokslo ir technologijų sąveikos aukštoji mokykla, kurią parėmė P. Korėjos švietimo ministerija. Tais pačiais metais Suvone pastatyta ir Samsungo universiteto biblioteka. 2011 m. įvyko 19-to prezidento dr. Kim Džiunjongo (김준영 Kim Junyoung) inauguracija. 2014 metais atidarytas universiteto globalusis centras, o po metų inauguruotas 20-as prezidentas  (정규상 Dr. Čung Kyusang) (Sungkyunkwan university, 2015).

Simboliai ir kultūra
Songgjunguano universitetas buvo įkurtas remiantis Konfucianizmo principų, kurie skelbia 4 kardinalias vertybes: Žmogiškumą, teisingumą, padorumą ir išmintį. Korėjoje yra tikima, kad šios vertybės simbolizuoja žmogui būdingą dvasią. Žmogiškumas pasilieka širdyse, kurios myli, o teisingumas – tokiose širdyse, kurios atskiria gėrį nuo blogio. Padorumas yra širdyse, kurios žino ribas, o išmintis lieka tokiose širdyse, kurios sugeba teisingai suvokti (Course Hero, 2016). Konfucijaus ideologija liudija žmogaus įgimta gėrį ir tuo pačiu metu skatina šias savybes pažadinti ir puoselėti kiekviename. Šie keturi principai ir sudaro SKKU švietimo filosofiją, sudaro pagrindą siekiant edukacinių tikslų, ieškant tiesos ir socialinio teisingumo (The Academic Ranking of World Universities, 2015).

Songgjunguano universitetas taip pat turi ir savo simbolius. Pirmasis yra oficialus universiteto ženklas – mėlynos spalvos „s“ raidė, su kreive, kuri sudaro ginkmedžio lapą. Jie simbolizuoja universiteto dvasią ir kaip yra susijungusi istorija su ateitimi. Simbolizuoja paveldėtas vertybes, tokias kaip humaniškumas, teisingumas, padorumas, išmintis, bei SKKU dvasią ir sėkmę.

Antrasis simbolis yra du dideli ginkmedžio medžiai pasodinti universiteto sode dar Džiosono dinastijos laikotarpiu. Jie simbolizuoja Korėjos kultūrai svarbų ilgaamžiškumą ir nušvitimą. Šie du medžiai yra laikomi Korėjos nacionaliniais paminklais. Jų aukštis siekia 21 metrą ir jie neaugina vaisių. Medžiai yra vieninteliai išlikę originalūs objektai po gaisro, sunaikinusio Konfucijaus akademiją. Manoma, kad po šiais medžiais Konfucijus skaitė, ilsėjosi ir mokė savo mokinius. Tad, kaip jo mokymo simbolis, šie medžiai buvo sodinami visame Songgjunguano universitete (Sungkyunkwan university, 2015).

Taip pat svarbi pagrindinių universiteto spalvų reikšmė: mėlyna simbolizuoja lyderystę, pasitikėjimą, intelektą, atsakomybę, oranžinė – kūrybiškumą, dinamiškumą, inovaciją, o žalia spalva simbolizuoja istoriją, kuri prasideda iš naujo.

Pasiekimai, partnerystės ir reitingai
SKKU šiuo metu bendradarbiauja su daugiau nei 770 universitetų iš daugiau nei 80 pasaulio šalių. Universitetas taip pat bendradarbiauja su 21 užsienio institucija. Kelios iš jų yra Indianos universiteto Kelley verslo mokykla (Indiana University’s Kelley School of Business) ir Birmingemo universitetas (University of Birmingham). Šiuose universitetuose yra suteikiamos dvigubo laipsnio programos. Nuo 1996 m. SKKU bendradarbiauja ir yra dosniai remiama „Samsung“ įmonės (Oh, 2013).

SKKU sukūrė pasaulyje pirmaujančias akademines programas, programinės įrangos kūrimo, mobiliojo ryšio inžinerijos, energijos inžinerijos, nanotechnologijų, verslo, medicinos ir teisės srityse. Univeritetas taip pat laikomas viena geriausių medicinos mokyklų Pietų Korėjoje dėl universiteto ligoninės ir įkurto garsaus „Samsung“ medicinos centro. SKKU taip pat suteikė galimybę mokytis Korėjoje pirmąją anglų kalba dėstomą visuotinę verslo administravimo magistro programą, kuri yra sulaukusi visuotinio žmonių pripažinimo.

Pagal QS pasaulio universitetų reitingą 2015-16 SKKU užima 118 vietą pasauliniu lygiu. Pagal Londono Pasaulio universitetų reitingą (THE World University Ranking London 2015–16) užima 153 vietą (The Complete University Guide, 2015).

2013 metais universitetas užėmė 21 vietą Azijos aukštųjų mokyklų reitinge, po metų pasiekė 17 vietą ir užėmė pirmąją vietą universitetų, dėl tyrimų reputacijos, reitinguose.  SKKU devintus metus iš eilės užima pirmą vietą tarp privačių universitetų, lyginant Nacionaliniame klientų pasitenkinimo indekse (NCSI). Taip pat užima pirmą vietą tarp Korėjos universitetų standartinių paslaugų suteikimo indekso (KS-SQI). SKKU turi aukštus reitingus dėl bendradarbiavimo su kitomis įstaigomis tarptautiniu lygmeniu, pavyzdžiui dėl trumpalaikių studijų užsienyje programų ar dėl dvigubo laipsnio programų, taip pat dėl bendradarbiavimo su „Samsung“. 2013 SKKU Verslo aukštoji mokykla užėmė 51 vietą pasaulio „Financial Times“ laikraščio 2013 metų Pasaulinio Verslo administravimo magistro reitinguose (Times Higher Education, 2016).

Naudota literatūra

  1. Course Hero, 2016. University history and motto history sungkyunkwan [internte] Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta: 2016 kovo 8].
  2. Oh, K.W., 2013. SKKU on path to become top global university [internete] Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta: 2016 kovo 10].
  3. ExploringKorea.com 2016. Sung Kyun Kwan[internete] Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta: 2016 kovo 8].
  4. Sungkyunkwan university (SKKU), 2015. History and symbol [internete] Prieiga per internetą: Čia [žiūrėta: 2016 kovo 8].
  5. The Academic Ranking of World Universities, 2015. Sungkyunkwan University. www.shanghairanking.com [internte] Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta: 2016 kovo 8].
  6. The Complete University Guide, 2015. Sungkyunkwan University, Korea. www.thecompleteuniversityguide.co.uk [internete] Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta: 2016 kovo 8].
  7. Times Higher Education, 2016. Sungkyunkwan University (SKKU) South Korea [internete] Prieiga per internetą: Čia [Žiūrėta: 2016 kovo 10].
0 votes